obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Beton we wnętrzach - jak zaaranżować salon?
Budownictwo

Beton we wnętrzach – jak zaaranżować salon?

Tworząc mieszkanie chcemy, by było eleganckie, ale również przytulne. Chcemy czuć się dobrze w mieszkaniu i przyjemnie. Czy beton we wnętrzach można zaaranżować tak, by stworzyć wnętrze gustowne i jednocześnie miłe, w którym będzie się przyjemnie odpoczywało?

Beton ma potencjał!

Beton wydaje się być ciężki, przytłaczający i surowy. Jego ciemny kolor wydaje się zmniejszać przestrzeń. Czy to wszystko prawda? Czy nie można stworzyć wnętrza z betonowymi elementami dekoracyjnymi, które będzie przytulne?

Beton we wnętrzach industrialnych, loftowych sprawia, że mieszkanie staje się eleganckie i wyrafinowane. Warto połączyć go ze ścianami w białym, klasycznym kolorze. Bardzo atrakcyjnie wygląda również wnętrze, w którym beton kontrastuje z ceglaną ścianą. Czerwona cegła wprowadza ciepło i przytulny nastrój. Biała cegła pozwala na aranżacje wykwintnego i ekskluzywnego wnętrza.

Kolejnym sposobem na wizualne ocieplenie wnętrza, w którym króluje beton, jest zastosowanie drewna. Jasne, sosnowe deski na podłodze zrównoważą kolorystykę. Drewno jest przyjemne i ciepłe. Mieszkanie będzie nie tylko charakterystyczne, ale przede wszystkim bardzo gustowne i ponadczasowe.

Światło – element dekoracyjny

Beton we wnętrzach warto podkreślić gustownym i eleganckim oświetleniem. Najciekawiej wygląda surowe oświetlenie, którego okablowanie puszczone jest na ścianę. Czarne kable, klosze oraz duże, przemysłowe włączniki wprowadzą fabryczny klimat do mieszkania.

Warto również wykorzystać oświetlenie boczne. Beton zachwyca nie tylko kolorem, ale przede wszystkim surowa strukturą. Podkreślając ścianę oświetleniem kinkietów czy taśm ledowych uwypuklimy niebanalny charakter salonu.

Dodatki – sposób na przytulny salon

Beton we wnętrzach wymaga dobrania odpowiednich dodatków. Jest kilka sposobów aranżacji wnętrz z betonem w roli głównej.

Chcąc stworzyć bardzo ekskluzywne mieszkanie można pozostać w tonacji monochromatycznej. Szarości na ścianach warto podkreślić wybierając szarą sofę czy narożnik. Stolik kawowy również należy wybrać w podobnej kolorystyce.

Biel idealnie kontrastuje z ciemnym kolorem betonu. Dokładnie tak samo jest z czernią. Wybierając dodatki w tych kolorach uzyskamy niebanalne i eleganckie wnętrze.

Wybierając beton we wnętrzach warto jednak postawić na dodatki w zaskakującym kolorze. Sofa bądź fotel w intensywnym, mocnym kolorze to bardzo ciekawy kontrapunkt dla stonowanego wnętrza. Fiolet, czerwień, butelkowa zieleń czy mocny turkus sprawią, że pokój dzienny nabierze innego charakteru.

Wybierając mebel w intensywnym kolorze należy jednak zwrócić uwagę, by nie przesadzić z ilością kolorowych dodatków. Jeden fotel w kolorze wystarczy. Mając kolorową sofę wybierzmy szare fotele. Kolorowy dodatek lubi być widoczny i nie potrzebuje towarzystwa.

Chcąc postawić na więcej kolorowych dodatków należy skupić się na niewielkich dekoracjach. Poduchy, pled czy elegancki wazon lub donica ożywią przestrzeń i wprowadzą wystarczająco dużo barw.

Beton we wnętrzach wygląda bardzo elegancko i ekskluzywnie. Nie jest prawdą, że mieszkanie jest surowe. Trzeba jedynie umiejętnie dobrać dodatki, które oswoją przestrzeń.