obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Drewniana komoda
Dom

Drewniana komoda nie tylko do salonu

Drewno jako materiał naturalny jest chętnie wykorzystywane w meblarstwie do produkcji funkcjonalnych i dekoracyjnych mebli i dodatków. Wśród nich prym wiedzie drewniana komoda, która sprawdza się jako wyposażenie niemal każdego pomieszczenia.

  1. Gdzie pasuje komoda drewniana?
  2. Komody drewniane z litego drewna

Na rynku można znaleźć zarówno komody klasyczne, jak i komody industrialne czy modele stylizowane. Wykonane z litego drewna, doskonale komponują się z innymi meblami i dobrze pasują do współczesnych aranżacji wnętrz.

Gdzie pasuje komoda drewniana?

Miejscem, w którym najczęściej pojawiają się komody drewniane, jest salon. Modele z drewna sosnowego lub dębowego są trwałe, a przy tym stosunkowo tanie, dlatego na ich zakup może sobie pozwolić każdy. Salon czy pokój dzienny to jednak nie jedyne wnętrza, w których sprawdzi się stylowa komoda. Wielu inwestorów kupuje ją do pokoju dziecięcego, przedpokoju, sypialni, a nawet łazienki. W pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność powietrza, a meble narażone są na częsty kontakt z wodą, warto stawiać na drewniane komody z dodatkowym zabezpieczeniem, np. powłoką ochronną, zapobiegająca puchnięciu drewna. Klasyczną, drewnianą komodę w pokoju dziecięcym można zastąpić modelem zdobionym – dziecko pokocha kolorową komodę w swoim ulubionym kolorze lub z podobizną ukochanej postaci z bajki.

Komody drewniane z litego drewna

Komody pokojowe różnią się między sobą głównie rodzajem drewna, z jakiego został wykonany mebel, dlatego wybierając model odpowiedni dla siebie, warto zwrócić uwagę na właściwości poszczególnych gatunków drewna. Najlepsze będzie lite drewno, a więc materiał, który faktycznie jest drewnem, a nie sklejką drewnianą. Drewniana komoda z drewna litego będzie wytrzymalsza niż ta ze sklejki, ale jednocześnie droższa. Atrakcyjną cenowo opcją jest komoda sosnowa. Sosna to powszechnie rosnące w Polsce drzewo, dlatego pozyskanie surowca na meble nie nastręcza trudności, co ma przełożenie na jego niską cenę. Jednocześnie stworzone z niej meble są mocne i wytrzymałe, szczególnie jeśli poddaje się je odpowiedniej pielęgnacji. Podobne właściwości mają komody z drewna bukowego. Chcąc postawić na elegancki mebel, warto wybrać komodę z drewna dębowego – będzie nie tylko trwała i wytrzymała, ale również bardzo gustowna. Komody dębowe często pojawiają się zarówno w domach, jak również w przestrzeni biurowej, np. w biurach wyższej kadry zarządzającej, w kancelariach prawnych, gabinetach lekarskich czy biurach rachunkowych.