obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Gdzie ma zastosowanie ściana z profili aluminiowych?
Wnętrza

Gdzie ma zastosowanie ściana z profili aluminiowych?

Profile aluminiowe zdobywają coraz większe zainteresowanie w przemyśle budowlanym, szczególnie w zakresie prac remontowo-budowlanych, także tych przeprowadzanych samodzielnie w domu. Główne walory profili to duża wytrzymałość na nacisk przy jednoczesnym zachowaniu małej wagi materiału, możliwość dopasowania każdego profilu do odpowiadającego nam wymiaru, a do tego bardzo atrakcyjna cena. Nic dziwnego, że zdobyły one tak dużą popularność i nadal znajdowane są dla nich nowe sposoby wykorzystania.

Dlaczego aluminium?

Aluminium jest materiałem wyjątkowym. Surowiec ten jest niezwykle wytrzymały na obciążenia, a jednocześnie łatwy do formowania i bardzo lekki, co jest niewątpliwie ogromnym atutem dla tworzywa będącego podstawą dla różnego rodzaju konstrukcji. Naturalna powłoka antykorozyjna z kolei to gwarancja odporności elementów aluminiowych na czynniki zewnętrzne, dlatego mogą być one wykorzystywane do budowy konstrukcji wewnętrznych, jak i tych planowanych na otwartej przestrzeni. Duża plastyczność materiału natomiast pozwala na dowolne kształtowanie elementów z niego tworzonych. Co więcej, aluminium zadowoli także tych, którym zależy na ochronie środowiska, gdyż proces jego przetworzenia wymaga zużycia o wiele mniej energii niż w przypadku metali i różnego rodzaju stopów.

Każda konstrukcja ma swój profil

Profile aluminiowe, jak wspomnieliśmy wcześniej, przez wzgląd na cechy przynależne materiałowi, z którego są produkowane, znajdują zastosowanie w wielu projektach budowlanych, czy też wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pewna a przy tym subtelna konstrukcja. Do najpopularniejszych zastosowań profili aluminiowych należą:
* konstrukcje ścianek działowych,
* stelaże okien,
* konstrukcje regałów,
* listwy schodowe,
* balustrady.
W przypadku prac remontowo-budowlanych profile często wykorzystywane są jako lekki szkielet dla sufitów podwieszanych. Ogromną popularność zdobyły też rozpowszechniane w różnego rodzaju lokalach użytkowych, a także prywatnych mieszkaniach, aluminiowe ścianki działowe.

Gdzie ta ścianka?

Ściana z profili aluminiowych o doskonałe rozwiązanie zarówno dla lokalu gastronomicznego, sklepu, jak i dla domu. Może ona stanowić ciekawy element wystroju mający na celu urozmaicenie przestrzeni, zwłaszcza gdy naniesiemy na nią interesującą grafikę. Świetnie sprawdzi się także w roli ścianki reklamowej, która dzięki swojej lekkiej konstrukcji, będzie mogła być stawiana tam, gdzie akurat będzie potrzebna. Na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale ściana z profili aluminiowych to popularne rozwiązanie konstrukcyjne, które widujemy w bankach, szkołach, sklepach, różnego rodzaju biurach czy obiektach medycznych. Jeśli chodzi o ich zastosowanie zewnętrzne, to najłatwiej zaobserwować ich obecność w formie zabudowy balkonowej.

Ściana z aluminium

Swoją popularność ściana z profili aluminiowych zawdzięcza niezwykłym właściwościom tworzywa, z którego została wykonana. Jej lekka konstrukcja idealnie wpasowuje się w każde wnętrze, niezależnie od jego funkcji. Niezwykła wytrzymałość natomiast gwarantuje niezawodność i wieloletnie użytkowanie elementu bez konieczności jego częstej wymiany czy renowacji.