obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Jak odnowić łazienkę bez remontu
Dom

Jak odnowić łazienkę bez remontu?

Remont łazienki to nie lada wyzwanie. Wiąże się nie tylko ze sporymi nakładami finansowymi, ale także z bałaganem i poważnymi utrudnieniami w codziennym korzystaniu z sanitariatu. Taka perspektywa nieco przeraża i powoduje, że odsuwamy w czasie plany remontowe. Przychodzi jednak taki moment, że nie możemy już dłużej znieść widoku naszej łazienki i szukamy rozsądnych rozwiązań, jak ją odnowić, aby nie narażać się na zbyt duże koszty, a przede wszystkim unikając nieporządku związanego z remontem. Okazuje się jednak, że są proste sposoby na odnowienie łazienki, a co najważniejsze niedrogie i niezbyt pracochłonne.

Nowe oblicze starej łazienki

Metamorfoza łazienki nie musi się wiązać z generalnym remontem tego wnętrza, a przede wszystkim z pracochłonnym kuciem płytek. Czasami wystarczy bowiem wprowadzić parę kluczowych zmian, wyposażyć sanitariat w nowe akcesoria łazienkowe, aby pomieszczenie odzyskało modny, nowoczesny wygląd. Nawet jeśli są w nim położone płytki, które już dawno wyszły z mody, nie trzeba od razu decydować się na ich zmianę. Z powodzeniem można je bowiem pomalować lub nakleić na nie efektowną folię samoprzylepną. Stare płytki można też zasłonić dowolną, wodoodporną płytą, którą przyklejamy bezpośrednio do nich. Nieco bardziej pracochłonną i kosztowną opcją jest ich oklejenie nowymi płytkami, bez konieczności skuwania starych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że manewr taki zabierze przynajmniej kilka centymetrów powierzchni łazienki. Jeśli jednak chcemy odmienić oblicze tego wnętrza nie narażając się na zbyt duże wydatki, wystarczy wymienić wyposażenie łazienki. Parę modnych dodatków potrafi odmienić stare wnętrze i sprawić, że będzie się wpasowywać w nowoczesne trendy.

Modne dodatki odmienią wnętrze łazienki

Nowe lustro, nowoczesne lampy czy chociażby tak modne, drewniane dodatki do łazienki to z pozoru drobne detale, które sprawią, że wnętrze sanitariatu zyska nowe oblicze. Efektowne akcesoria potrafią zdziałać cuda i sprawić, że łazienka odzyska świeżość i nabierze zupełnie nowego charakteru. Metamorfoza tego wnętrza nie musi kosztować wiele. Czasami wystarczy wymienić starą, chromowaną armaturę łazienkową na nową, aby skutecznie odmienić strefę umywalki, wanny przy prysznica. Jeszcze lepszy efekt można osiągnąć wymieniając umywalkę, zwłaszcza na zawieszaną na stelażu, co pozwoli uniknąć wiercenia i przytwierdzania jej do ściany. Nowoczesna łazienka to niekoniecznie generalny remont i ogromne wydatki z nim związane. Kilka kreatywnych pomysłów i modnych dodatków to prosty sposób, aby stworzyć nowe, modne wnętrze.