obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Obrazy do łazienki, ich najbardziej popularna tematyka
Nieruchomości

Obrazy do łazienki, ich najbardziej popularna tematyka

Jeszcze do niedawna nikomu nie przyszłoby do głowy wieszać w łazience obrazów. Lustro to była jedyna dekoracja, która miała prawo znaleźć się na ścianie w łazience. Dzisiaj zmieniło się to i obrazy o określonej tematyce wiszą w niejednej łazience.

Podejście do dekoracji ścian znacznie się zmieniło

W dzisiejszych czasach podejście do dekoracji wnętrz znacznie się zmieniło. Wciąż poszukiwane są zaskakujące sposoby dekoracji ścian. Tego typu ozdoby powinny być bardzo ciekawymi i zaskakującymi efektami. Coraz większa ilość osób jest zwolennikiem dekorowania ścian łazienkowych obrazami. Odpowiedni obraz idealnie może przełamać kafelkową nudę. Ściany wyłożone kafelkami to wciąż podstawa naszych łazienek. Jednak coraz częściej przełamuje się je obrazami i to najczęściej o morskiej tematyce.

Przestrzeń o wiele ciekawsza

Przestrzeń każdej łazienki znacznie zyskuje na urodzie i staje się bardziej ciekawa gdy na ścianie jej zawiśnie obraz. Takie obrazy łazienkowe najczęściej mają morską tematykę. Morze, plaża, rybki, wodospad, akwarium, muszelki to najczęściej spotykane obrazy w łazienkach. Dodatkowo muszą one być robione i malowane specjalną techniką, by para, wilgoć i gorąca woda nie uszkodziły ich. Najważniejsze zawsze jest by dany obraz idealnie wpasował się do całościowego stylu i charakteru danej łazienki. W związku z tym, tak naprawdę, w łazience można powiesić obraz o każdej tematyce. Poza tym może też być odwrotnie, na bazie danego obrazu można stworzyć całe otoczenie łazienki.
Jedno jest pewne, że obraz w łazience lub kilka obrazów przyczynią się do stworzenia bardzo ciekawej przestrzeni, w której można się zrelaksować i wypocząć.

Tryptyki do łazienki

Bardzo interesującą formą obrazów do łazienki jest także forma tryptyku obrazu łazienkowego. Tego typu dekoracja sprawdzi się idealnie w łazience nietypowej, o innej powierzchni niż łazienki typowe w blokach mieszkalnych. Tryptyk to rodzaj obrazu podzielonego na trzy moduły, które idealnie ze sobą współgrają. Taka dekoracja bardzo rozweseli każde wnętrze. Jej charakter sprawi, że nudna ściana wyłożona terakota diametralnie się zmieni i od razu przełamie się. Cały charakter tak ozdobionej łazienki zmieni się i nabierze zupełnie nowego stylu.
Tematem takiego tryptyku może być wszystko, nie tylko morskie motywy. Taka wersja obrazu może przedstawiać styl retro lub być super nowoczesnym obrazem.
Dzisiaj nasze łazienki najczęściej są traktowane jako małe SPA. Dekorowanie ich tryptykami czy obrazami sprawia, że stają się takimi domowymi SPA. W atmosferze takiego wnętrza z przyjemnością można poddawać się zabiegom rewitalizującym i upiększającym.
Typowe czy nietypowe obrazy do łazienki zawsze podniosą walory jej wyglądu i znacznie ożywią dane pomieszczenie. W łazience na ścianie można mieć i wodospad i brzeg morza jak również super brykę czy widok popularnego mostu. W każdej takiej sytuacji, przy pomocy każdego rodzaju obrazu przełamie się nudę i klasykę każdej łazienki, która natychmiast stanie się idealnym miejscem wypoczynku.