obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Ozdoby na kominek w salonie
Dom

Ozdoby na kominek w salonie

Salon pełni miejsce reprezentacyjne w domu, to właśnie tam zapraszamy gości i spędzamy miło czasu na odpoczynku. Ozdoby na kominek w salonie to idealny i praktyczny sposób, który wzbogaci dodatkowo centrum mieszkania sprawiając, że wnętrze staje się przytulne i rodzinne.

Salon z kominkiem to pomieszczenie, przy którym się często siada czytając książkę czy opowiadając historie rodzinne, dlatego tak wyjątkowe miejsce, jak kominek zasługuje na szczególne dopieszczenie w aranżacji każdego salonu.

Fotografie

Goście bardzo często podchodzą do kominka i przyglądają mu się.
Umiejscowienie swoich fotografii z jakiegoś szczególnie pięknego miejsca czy zdjęcie z upamiętniające jakieś ważne osiągnięcie jest idealne, nie tylko, by pokazać innym co jest ważne dla gospodarza, ale również, by przypominało właścicielowi swoje osiągnięcia oraz dobre chwile.

Sztuka

Salon, kominek i fotel – idealne połączenie relaksu, jednak można go jeszcze bardziej pogłębić poprzez dodanie odrobiny sztuki.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo relaksujących obrazów i pejzaży, które z pewnością idealnie dopasują się do miejsca na kominku.

Gospodarz może również stworzyć swoje własne dzieło, by każdy mógł je podziwiać. Nie zawsze trzeba mieć do tego talent. Można kupić gotowe obrazy, które wystarczy wypełnić kolorem lub wyszywanki – ostatnio modne stały się diamentowe hafty 3D, które po ukończeniu można oprawić w ramkę i patrzeć jak pięknie połyskują, a również uspokajają i odprężają.

Książki

Idealny sposób, by pokazać gospodarza w świetle intelektualisty, pasjonata, a może nawet i eksperta danej dziedziny? Można też wybrać drogę romantyka i idealisty? Książki nigdy nie wychodzą z mody, ich obecność zwłaszcza na kominkowym salonie dodaje wnętrzu tajemniczości. Książki są różnej grubości i wysokości, a okładki, grzbiety prześcigają się stylem – wystarczy wybrać odpowiednie dziedziny książek oraz ich okładki, by oprócz wartości merytorycznej zyskać również ozdobę oraz sposób na uzewnętrznienie się.

Świece, świeczniki, kadzidełka, potpourri

Idealny zestaw dla romantyka lub mistyka duchowego.
Kiedy późnią nocą wszyscy się zbierają, przy kominku i jednym źródłem światła jest blask świec, którym towarzyszy subtelny zapach pięknej mieszanki zapachowej – każdemu udzieli się blogi nastrój.

Rzeźby, figurki, zegary, antyki

Idealny dodatek dla osób, które kochają historie i gustownie dodatki.
Ten wariant jest bardzo oryginalny i daje bardzo duże pole do manewru – kominek może być miejscem na tajemnicze egipski koty, maski afrykańskie, czy po prostu stare antyki, pamiątki i figurki babci.
To również jest wspaniały sposób, by gospodarz mógł się uzewnętrznić.

Rośliny

Zieleń uspokoją i odpręża, kwiaty dodają elegancji i powiewu świeżości do wnętrza. Odpowiednio dobrane doniczki i gatunki roślin wzmocnią jeszcze bardziej efekt. Może warto się skusić na gustowne połączenie wiszącego bluszczu i wyglądającej zza jego tła intensywnej pomarańczy Lilii, w subtelnej białej ceramicznej doniczce? W tym wariancie trzeba jednak pamiętać o bezpiecznym ułożeniu roślin, jeśli kominek jest otwarty i niczym niezabezpieczony.