obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

pokój student
Wnętrza

Pokój dla studenta – pomysły aranżacyjne

Choć z pokojami zamieszkanymi przez studentów kojarzy się głównie ubogi, surowy wystrój, nie oznacza to jeszcze, że lokal studencki musi wiązać się z brakiem gustu. Wręcz przeciwnie – wygląd wnętrz można zapewnić podczas proste, ale bardzo skuteczne tricki. Aby w łatwy sposób osiągnąć cel w tym zakresie, wystarczy skorzystać z takich rozwiązań jak między innymi żaluzje lub rolety do okien. Odpowiedni dobór tych elementów możne znacząco poprawić design pomieszczenia, nadając mu intrygujący wyraz.

Żaluzje i rolety – jak dodać szyku?

Nawet skromnie urządzone pomieszczenia będą wyglądały znacznie korzystniej, jeśli dostarczysz im odpowiednią ilość światła – dzięki takiemu działaniu możesz zapewnić im tajemniczy lub przyjazny. Taki stan rzeczy oznacza, że kluczowego znaczenia nabierają żaluzje fasadowe oraz rolety dzień-noc. Ciekawym rozwiązaniem będzie ich zastosowanie w przypadku pomieszczeń z licznymi defektami na ścianach, suficie czy meblach. Ograniczenie dostępu światła pozwoli ukryć niedoskonałości.

Jeśli chodzi o żaluzje fasadowe, to cechują się one elegancją i nadają wnętrzom nietuzinkowy, nowoczesny wygląd. Oprócz walorów estetycznych pełnią one również rolę użytkową – zapewniają ochronę przed zbyt silnym nasłonecznieniem oraz dostępem promieni słonecznych (staje się to szczególnie cenne w okresie letnich upałów). W ostatnich latach warto zdecydować się na żaluzje typu SOLIDBOX, czyli produkt w wersji podtynkowej.

Podobnymi atutami wyróżniają się rolety typu dzień-noc. W zależności od potrzeb i rozmiarów okien dostępne są rolety w różnych rozmiarach, w tym nawet o powierzchni 20 m2. Co ciekawe, rolety mogą być wykorzystane także w charakterze… ekranu projekcyjnego.

Rolety i żaluzje okienne – gdzie kupić?

Istnieje wiele sklepów, w których można dokonać zakupu rolet bądź zakupu żaluzji. Nie oznacza to jednak, że wybór powinien być nieprzemyślany. Aby uniknąć niewłaściwej decyzji i osiągnąć satysfakcję z zakupu, konieczny jest wybór takiego dostawcy, który oferuje szeroki asortyment produktów (różne wymiary, rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji, wersje kolorystyczne itd.).

Różnorodność oferty to aspekt ważny, ale nie jedyny. Należy zadbać również o to, by wybrany sprzedawca oferował atrakcyjne ceny oraz cieszył się dobrymi opiniami ze strony rynku (te ostatnie można znaleźć np. na forach internetowych).

Do sprzedawców, którzy mogą poszczycić się tego typu atutami, należy sklep ANWIS. Dzięki wieloletniej działalności na rynku (początki firmy https://anwis.pl/ sięgają jeszcze końca lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, co jest rzadko spotykane na polskim rynku). O renomie przedsiębiorstwa świadczy szeroko zakrojona działalność na rynku polskim i międzynarodowym, a także uznane nagrody i certyfikatu – Gazele Biznesu czy tytuł Lidera Marki to tylko niektóre z nich.