obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Morskie dekoracje na ścianę inspirowane miłością do morza
Wnętrza

Morskie dekoracje na ścianę inspirowane miłością do morza

Kto może zdecydować się na morskie dekoracje na ścianę w swoim domu? Oczywiście osoba zakochana w morzu i morskich opowieściach. Marynistyczny styl daje idealne tło morskim dekoracjom na ścianę. Można je zamontować w całym domu, wszędzie bowiem, czasami, dom takich osób jest prawdziwą morska oazą.

Wnętrza pełne żeglarskich i morskich ozdób

Bardzo ciekawe są wnętrza zaaranżowane w morskim i żeglarskim stylu. Jest wiele dekoracji, które sprawią, że dom będzie przypominał o morzu czy o żeglarskich zapędach jego właścicieli. Do takich dekoracji należą smukłe modele żaglowców, dzwony, wiosła, koła sterowe czy koła ratunkowe. Idealnie rolę takich ozdób pełnią materiały w paski biało – niebieskie, które albo są obiciem mebli, zasłonami lub opakowane są w nie poduszki. Wszystko to tworzy cudowne wnętrze miłośników morza a taką „kropką nad i” całości mogą być morskie dekoracje na ścianę.

Jakie są morskie dekoracje na ścianę?

Takie dekoracje to nie zawsze tylko obrazy czy marynistyczne rysunki. Pasjonat morza i żeglarstwa na ścianie może umieścić różne przedmioty związane z tematyką morską. Dlatego w domach i pomieszczeniach w stylu marynistycznym znaleźć można na ścianach wiosła dekoracyjne, tablice z morskimi węzłami, rozpostarte sieci rybackie czy naklejki morskie na ścianę lub lustra w kształcie okienek rodem z jachtu czy żaglowca.
Na rynku jest bardzo duży wybór ozdób związanych z morską tematyką, są nawet specjalne sklepy działające stacjonarnie lub online, które tego typu produkty oferują. Fani morza mogą sobie wybrać na dekorację dosłownie wszystko co tylko z morzem i żeglarstwem jest związane.
Marynistyczne ozdoby są też idealnym prezentem dla fana marynistyki.

Wiosła na ścianie i koła morskie

Bardzo ciekawą i oryginalną dekoracją są wiosła, które można powiesić na ścianie. Są to wiosła dekoracyjne, które są specjalnie zdobione różnymi malunkami. Zawsze przyciągają wzrok i są dekoracją bardzo rzadką. Ktoś musi być zapalonym żeglarzem i bardzo dużym miłośnikiem morza aby zdecydować się na powieszenie na ścianie właśnie wioseł. Wiosła oferowane są w różnych kolorach i dają możliwość zaaranżowania ich na ścianie w każdy możliwy sposób.
Bardzo ciekawie na ścianie prezentują się koła ratunkowe oraz drewniane koła sterowe. Powieszenie ich to zajęcie bardzo dużej przestrzeni ściany i dlatego nieraz takie koła są jedyną dekoracją na danej ścianie.
Koła ratunkowe i sterowe są przykładem niebanalnej dekoracji na ścianę. Wyglądają bardzo elegancko i można je ciekawie wyeksponować. Dodatkowo bardzo barwną i zarazem wesołą dekoracją mogą być koła ratunkowe. Każda morska dekoracja na ścianę wpasowuje się w inny styl, ponieważ marynistyczne pomieszczenie może być wesołe i radosne jak również super eleganckie i klasyczne.

Inne ścienne dekoracje

Morskich dekoracji na ścianę jest całe multum. Trudno nie wspomnieć tutaj o dekoracjach typowych takich jak obrazy i obrazki o tematyce marynistycznej. Popularne są też morskie naklejki na ścianę oraz gala flagowa, chorągiewki, kotwice i dzwony wieszane na ścianie.