obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Porządkowanie zdjęć czyli chwila refleksji i wspomnień
Lifestyle

Porządkowanie zdjęć czyli chwila refleksji i wspomnień

Zdjęcia to piękna pamiątka rodzinna. W wielu rodzinach bardzo dba się o to, aby co jakiś czas kompletować zdjęcia w albumach. To bardzo piękna tradycja i warto przekazywać ją młodszym pokoleniom. Porządkowanie zdjęć może być świetną okazją do przypomnienia sobie dawnych chwil.

Zatrzymać chwile

Zdjęcia są wspaniałą okazję do tego, aby zatrzymać czas na nośniku. Można później wrócić do dawnych szczęśliwych chwil. Kiedyś fotografowano tylko ważne życiowe wydarzenia, między innymi ślub. Dzisiaj technologia pozwala na wykonywanie bardzo wielu zdjęć praktycznie każdego dnia, bez ponoszenia dużych kosztów. Nie trzeba przecież tych zdjęć wywoływać. Wystarczy, że są zapisane na dysku komputera albo w telefonie. Wiele osób przyznaje, że posiada bałagan w swoich zdjęciach. Często panuje tam niewyobrażalny chaos. Pliki nie są odpowiednio nazywane. Warto zmotywować się i zrobić porządek ze swoimi zdjęciami. Uporządkowanie zdjęć potrafi przynieść wiele korzyści. Dodatkowo może być to okazja do rodzinnego spotkania i po prostu uśmiechu i radości. Babcia może spotkać się z wnuczką i pooglądać wspólnie zdjęcia. Dziadek i wnuk mogą spędzić cudowne momenty.

Kolaż lub obrazy

Uporządkowane zdjęcia mogą stać się podstawą do wyboru najlepszych zdjęć i zrobienia z nich znakomitych obrazów na ścianę. Można wykonać te obrazy w różnej technice. Dzisiaj właściwie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia człowieka. Przepięknym obrazem będzie także kolaż wykonany z najlepszych zdjęć. Świetnym pomysłem jest dokładanie co jakiś czas kolejnych zdjęć, aż zapełni się cała ściana. Pomysłów na przyozdobienie ściany zdjęciami jest całe mnóstwo. Warto wybrać te najlepsze dla siebie, na bazie indywidualnych odczuć i swojego poczucia estetyki. Każdy z mieszkańców domu może mieć inny pomysł na to jak mają wyglądać dekoracje na ścianach i wtedy trzeba uzgodnić jakiś kompromis który satysfakcjonuje wszystkich. Jednak warto najpierw poznać zdanie każdego z mieszkańców, a potem wspólnie zdecydować. Ważne, aby wspólnie wybrać zdjęcia, ponieważ ktoś może nie być zadowolony z tego, jak wyszedł na jednym z nich.

Odnowienie starych zdjęć

Porządkowaniu zdjęć może towarzyszyć chęć odnowienia znalezionych starych zdjęć, które nie są już w dobrym stanie. Warto zatem uratować te zdjęcia i odnowić je u fotografa. Dziś technologia pozwala na takie zabiegi i fotograf zrobi to bez większego trudu. Takie odnawianie zdjęć potrafi przynieść dużo radości. Często są to jedyne pamiątki po przodkach, a w dodatku mocno zaniedbane i nadgryzione zębem czasu. Warto zatem postarać się takie zdjęcia odnowić i dbać o nie. Można też zapisać je na nośniku elektronicznym. Sposobów na zdjęcia jest całe mnóstwo. Trzeba tylko wiedzieć, jakie ma się oczekiwania. Uporządkowanie zdjęć to dopiero pierwszy z wielu etapów pracy ze zdjęciami. Później można albo ułożyć je w ramki, aby zdobiły komodę lub biurko albo powiesić je na ścianach albo zrobić z nimi inne ciekawe rzeczy, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy.