obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Fotel wiszący w salonie - jak wybrać?
Dom

Fotel wiszący w salonie – jak wybrać?

Bujanie się w fotelu nie jest wyłącznie domeną dzieci. Fotel wiszący w salonie to nie tylko eleganckie wyposażenie wnętrz, ale również idealne miejsce odpoczynku. Jak wybrać fotel wiszący, który będzie elegancki i jednocześnie wygodny?

Kokon na stelażu

Nie w każdym salonie można zamontować fotel wiszący, który przytwierdzimy do sufitu. Czasami sufit nie jest na tyle wytrzymały, by zawieszenie fotela było bezpieczne. Nie znaczy to jednak, że musimy rezygnować z fotela wiszącego.

Eleganckim i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest fotel wiszący w salonie, który jest na stojącym stelażu. Jego największą zaletą jest możliwość ustawienia go tam, gdzie w danej chwili jest potrzebny.

Fotel wiszący w salonie kokon idealnie będzie komponował się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Sprawdzi się w mieszkaniu w stylu skandynawskim, rustykalnym czy industrialnym, gdzie przełamie surowy i minimalistyczny wystrój.

Fotel montowany do sufitu

Fotel wiszący w salonie montowany do sufitu to bardzo często wybierane rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że fotel może być zamontowany tylko, gdy sufit jest wytrzymały.

Obniżenie sufitu, które najczęściej wykonane jest z płyt kartonowo-gipsowych i wsparte jest na metalowym stelażu jest zbyt mało wytrzymałe, by utrzymać fotel wraz z siedzącą na nim osobą. W takiej sytuacji dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie fotel na stelażu stojącym.

Wybierając fotel wiszący do salonu warto zwrócić uwagę, czy w zestawie znajdują się niezbędne elementy do montażu fotela. Kotwy, śruby, wkręty i oczywiście lina lub łańcuch są niezbędne. Trzeba pamiętać, że muszą to być elementy solidne, gdyż to dzięki nim będziemy czuli się pewnie. Tylko zakup od renomowanego producenta gwarantuje bezpieczeństwo.

Gdzie umieścić fotel wiszący?

Fotel wiszący w salonie może spełniać kilka funkcji. Chcąc stworzyć kącik wypoczynkowy, w którym będziemy relaksować się, odpoczywać czy czytać książkę warto umieścić fotel w zacisznym miejscu.

Wybierając miejsce na powieszenie fotela, warto zwrócić uwagę, by znajdowało się ono w tej części pokoju dziennego, gdzie ruch nie jest duży. Róg pokoju, miejsce przy oknie czy z dala od drzwi prowadzących do kolejnego pokoju będzie idealne.

Fotel wiszący w salonie, który ma pełnić funkcję dodatkowego siedziska, gdy odwiedzą nas goście powinien być na stelażu stojącym, gdyż wtedy będziemy mogli dowolnie go przestawiać. Dzięki temu fotel można ustawić w zacisznym miejscu do odpoczynku i przestawić do stołu, gdy będzie potrzebny.

Warto pamiętać, że fotel wiszący w salonie, który jest na stojącym stelażu w letnie, upalne dni możemy wynieść na taras. Wypoczynek w letnim słońcu jest prawdziwą przyjemnością.

Fotel wiszący w salonie to gustowny dodatek i wygodne miejsce odpoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że fotele montowane do sufitu potrafią mocno się rozbujać. Wymagają dużo przestrzeni. W małym salonie umieszczenie fotela wiszącego nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie tylko nie będziemy mogli się wygodnie i bezpiecznie bujać, ale również okazały fotel będzie przytłaczał pokój dzienny, który będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości.