obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Poczuj się komfortowo w swoim wnętrzu, jak ozdobić ścianę
Wnętrza

Poczuj się komfortowo w swoim wnętrzu, jak ozdobić ścianę

Każdy z nas po stresującym dniu bardzo chętnie odpoczywa w gronie najbliższych. Żyjemy w świecie gdzie wszystko dookoła pędzi. Mamy coraz więcej rzeczy materialnych, ale często czujemy się w swoim otoczeniu jakoś pusto. Wraz z rozwojem technologicznym mamy zdecydowanie więcej możliwości na zaaranżowanie swojego otoczenia. Często kiedy jesteśmy u kogoś w gościnie, podziwiamy piękno mieszkania, nietuzinkowe rozwiązania. Sami nie do końca może jesteśmy czasem na tyle odważni, aby zaszaleć i wyremontować swoje cztery kąty. Jednak należy pamiętać, że to otoczenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Może ono nas bowiem stymulować do kreatywności zarówno w gotowaniu czy spędzaniu czasu w gronie najbliższych. Ale i na samotne wieczory tak abyśmy czuli się bezpiecznie.

Co na ścianę w Twoim domu?

Stare deski czy cegła, a może beton dekoracyjny czy gipsowe sztukaterie albo panele z mchu? to tylko niektóre materiały, których możemy wykorzystać podczas remontu w Twoim domu. Masz dosyć gładkich takich jak zwykle standardowych pomalowanych farbą powierzchni? Koniecznie spróbuj czegoś nowego co podpowiada Ci serce ale i ekspert w sklepie. Chętnie doradzi Ci jak wybrać. W każdym praktycznie sklepie meblarskim czy z elementami do remontu znajdują się w dzisiejszych czasach właśnie eksperci, którzy za darmo mogą przeprowadzić Cię przez cały remont. Kiedy już podejmiesz się ozdabiania ściany, najważniejsza zasada to chyba po prostu – zachowaj umiar. Gdy chcesz uniknąć sytuacji, aby do wnętrza wkradł się chaos, zrezygnuj z łączenia kilku materiałów kompletnie różniących się od siebie, na jednej ścianie. Genialny efekt możemy uzyskać wyróżniając jedną ze ścian, a resztę na przykład pomalujesz na jednolity kolor. Jaka ściana będzie tą, którą najlepiej będzie wyeksponować? To ta, która znajduje się w najbardziej widocznym miejscu. Najczęściej jest to ściana za kanapą.

Jak ozdobić ścianę?

Cegła na ścianie w salonie to jedna z opcji modnych i na czasie. Jest zdecydowanie praktycznym wyborem, pasuje do większości materiałów. Dobrze współgra z drewnem czy kamieniem. Jeśli zaszalejemy w wersji czerwonej, możemy być pewni, że przykuje wzrok i ociepli nasze wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na równo popularną wersję białą, powiększy nam to optycznie salon. Wprowadzi tym samym przytulny, skandynawski klimat. Kolejną opcją jest ściana betonowa.

Może być ona wykonana z betonu architektonicznego w formie na przykład gotowych już płyt dekoracyjnych. Jest to opcja dość droga ale jak wiadomo inwestujemy w przyszłość. Tańszym, ale też dobrym rozwiązaniem, jest użycie farb lub tynków strukturalnych. Nadają one bowiem powierzchni charakterystyczną chropowatą strukturę i szarość jeśli chodzi o kolor. Następna opcja to tapeta, która może zakrywać całą ścianę, czy też występować razem z innymi rozwiązaniami. Jednakowoż warto wykorzystać jej walory, wykańczając ścianę w ulubionym miejscu, która będzie cieszyć oko. Odpowiednio dobrana tapeta skieruje całą uwagę na dany element wystroju.