obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Jak dobrać odpowiednie obrazy do salonu?
Nieruchomości

Jak dobrać odpowiednie obrazy do salonu?

Salon to najważniejsze i kluczowe miejsce w każdym domu. Jego aranżacja jest bardzo ważna tak samo jak przeróżne dekoracje jego ścian. Decydując się na idealny dobór obrazów do salonu można spowodować, że wnętrze stanie się harmonijne, dopełnione i będzie posiadać odpowiedni charakter.
Obrazy do salonu to bardzo ważna dekoracja każdego takiego pomieszczenia.

Skąd wziąć odpowiednie obrazy na ściany salonu?

W posiadanie odpowiednich obrazów na ściany naszego salonu możemy wejść w dwojaki sposób. Można je kupić w galerii, sklepie lub internecie albo też można zlecić ich namalowanie. Obrazy do salonu powinny być idealnie dobrane do danego pomieszczenia, współgrać z jego stylem i charakterem oraz całą kolorystyką.

Co jest lepsze?

Decydując się na zakup gotowej pracy otrzymujemy ją w bardzo szybkim czasie. Wystarczy tylko iść do danej galerii lub kliknąć na konkretną stronę internetową, przejrzeć oferty i wybrać takie obrazy, które będą idealnie wpasowywać się w styl naszego salonu.
W przypadku gdy zamówimy prace to czas oczekiwania na nie jest znacznie dłuższy, ale plusem jest tutaj fakt, że możemy zamówić idealnie to co w danej chwili będzie nam pasować i co chcielibyśmy mieć na obrazach. Zamawiając konkretne dzieło w galerii możemy mieć szansę na otrzymanie obrazu, o którym zawsze marzyliśmy.
Obrazy do salonu mogą mieć różne wielkości, różne kolory, ale zawsze powinny być raczej o tej samej tematyce i dobrze jest je „ubrać” w podobne ramy. Wieszając konkretne obrazy w pomieszczeniu, było nie było, reprezentacyjnym nie powinniśmy tworzyć w nim kiczu poprzez zawieszenie wszystkiego co nam się spodobało lub akurat było pod ręką.

W określonym typie i o danym charakterze

Tematyka obrazów pasujących do salonu jest naprawdę ogromna. Może to być natura martwa, portrety, krajobrazy, zwierzęta, horyzonty, planety czy w ogóle kosmiczne obrazki. Zasadą jednak jest by wszystko współgrało tematycznie i kolorystycznie. Aranżacja wnętrz to proces według którego możemy dobrać takie dzieła sztuki, które idealnie dopełnią dane pomieszczenia.

Moda na obrazy w domu

Obrazy kiedyś zdobiły nagminnie ściany pomieszczeń mieszkalnych Polaków. Popularne były aż od czasu renesansu. Ich tematyka była religijna bądź świecka. Z czasem ten sposób zdobienia ścian zanikł. Na ścianach pojawiły się zdjęcia, fototapety czy różnego rodzaju dekoracje.
Dzisiaj moda na obrazy w domu wróciła z powrotem i bardzo wiele osób dekoruje nimi ściany nie tylko swoich salonów ale także i sypialń lub jadalni. Dzisiaj mamy bardzo dużo artystów, którzy tworzą różne dzieła. Różnorodność jest tak duża, że nie ma możliwości by ktoś nie wybrał czegoś dla siebie. Ponadto u artystów można zamówić dzieło w każdym stylu i o każdej tematyce. Można nawet umówić się z danym artystą co do tematyki obrazów, techniki ich wykonania czy też wielkości.
Taka współpraca może zaowocować całą serią obrazów, które idealnie będą pasować do charakteru danego salonu i równocześnie będą tworzyć cały cykl tematyczny.