obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Czy warto wybrać biurko rosnące z dzieckiem?
Wnętrza

Czy warto wybrać biurko rosnące z dzieckiem?

Dzieci rosną bardzo szybko, a to sprawia, iż dopasowanie mebli do ich potrzeb staje się sporym wyzwaniem. O ile w przypadku szafy czy łóżka można sobie pozwolić na kupno mebli na wyrost, to w przypadku biurka priorytetem powinno być zdrowie dziecka.

Idealne biurko: co je wyróżnia?

Idealne biurko dla dziecka w wieku szkolnym powinno uwzględniać kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim powinno ono stanąć w miejscu, w które posiada dostęp do światła dziennego, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o wzrok małego ucznia. Ważne jest tu również znalezienie miejsca na lampkę, dzięki czemu nawet w jesienne popołudnia dziecko będzie mogło pisać przy biurku, nie narażając oczy na nadmierny wysiłek.

Biurko dla ucznia musi być też przystosowane do komputera. Wysuwana półka na klawiaturę,znajdująca się pod blatem biurka, półka na monitor, pozwalająca na ustawienie do na wysokości oczu dziecka – oto kolejne kwestie, o których warto pamiętać. Najważniejsze jest jednak to, by wymiary biurka były dopasowane do wzrostu dziecka. I to jest największym problemem dla wielu rodziców. Dzieci w wieku szkolnym rosną bardzo szybko, jak zatem sprawić, by biurko zawsze było dopasowane do ich potrzeb?

Biurko, które rośnie z dzieckiem

Dla tych rodziców, dla których troska o zdrowie dziecka jest kwestią bardzo ważną, dobrym rozwiązaniem może się stać biurko rosnące z dzieckiem. Takie meble można na bieżąco dostosowywać do wzrostu dziecka, dzięki czemu można uchronić je m.in. przed garbieniem się.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przy wyborze biurka, które będzie rosnąć razem z dzieckiem, warto wybierać takie meble, które dają możliwość regulowania blatu. Można dzięki temu dopasować jego nachylenie do bieżących potrzeb dziecka, a tym samym ułatwiać mu wykonywanie takich czynności, jak czytanie czy pisanie. Nie możemy też zapominać, że przy wyborze biurka rosnącego z dzieckiem musimy postawić również na regulowane krzesło. Dzięki temu mały uczeń będzie miał idealne warunki do nauki, a jego kręgosłup nie będzie narażony na zbędne obciążenie.

Idealna pozycja przy biurku: na co warto zwrócić uwagę?

Wybór regulowanych mebli jest obecnie tak szeroki, iż do każdego wnętrza znajdzie się wiele ciekawych rozwiązań. Kluczem do sukcesu nie jest jednak kupno mebli rosnących wraz z dzieckiem, lecz ich odpowiednie ustawienie. Na co warto zwrócić uwagę?

By maluch w trakcie pracy przy biurku mógł utrzymywać prawidłową pozycję ciała, należy meble uregulować tak, by oparcie krzesła znajdowało się poniżej łopatek, a nogi były zgięte pod kątem nie mniejszym, niż 90 stopni. A co z blatem biurka i jego wysokością? Tu najważniejsze jest ustawienie go w taki sposób, by kąt pomiędzy ramionami i przedramionami dziecka wynosił około 90 stopniu. To podstawowe zasady, których warto przestrzegać dla dobra swej pociechy.

Meble, które rosną wraz z dzieckiem, to idealne rozwiązanie dla oszczędnych rodziców, którzy szukają dla swych pociech praktycznych i przyjaznych dla zdrowia rozwiązań. Biuro i dopasowane do niego krzesło to podstawa dla każdego dziecka w wieku szkolnym, warto zatem starannie dobierać takie meble.