obrazoteka.pl

Dom i wnętrza

Funkcjonalny przedpokój? To proste!
Wnętrza

Funkcjonalny przedpokój? To proste!

Przedpokój jest wnętrzem specyficznym, którego urządzenie może sprawić nam sporo problemów. Dlaczego? Bo zazwyczaj jest to pomieszczenie długie, wąskie i pozbawione dostępu do dziennego światła.Czy takie wnętrze może zaskakiwać funkcjonalnością?

Jak urządzić przedpokój, by był praktycznym wnętrzem?

Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania, warto zatem zadbać o jego wygląd. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o kolorach! Największym problemem w przypadku tego pomieszczenia jest ciemność oraz niemal klaustrofobiczna atmosfera. A przecież wystarczy wykorzystać kilka prostych sztuczek, dzięki którym można optycznie powiększyć to wnętrze. Bez względu na to, czy decydujemy się na farbę na ścianie, czy na tapetę, postawmy na jedne kolory. Dzięki temu przedpokój będzie sprawiał wrażenie większego, a to sprawi, że poczujemy się w nim lepiej. Warto też pamiętać o lustrze. Duże, w delikatnej ramce, rozjaśni przedpokój, a jednocześnie stanie się praktycznym dodatkiem dla wszystkich domowników.

Jakie meble wybrać do przedpokoju?

Funkcjonalny przedpokój nie może obejść się bez mebli, dzięki którym można w bezpieczny sposób przechowywać najważniejsze rzeczy. Warto ograniczyć ilość mebli do tych, które są tu niezbędne. Na co warto postawić? Tam, gdzie to możliwe, można wstawić szafę lub urządzić szafę wnękową. Wyposażona w przesuwne drzwi z lustrem, może się rewelacyjnie sprawdzić jako miejsce przechowywania cieplejszych kurtek czy peleryn. W wielu przedpokojach pojawiają się też półki na buty, które – dzięki pomysłowości projektantów – często stają się wspaniałą ozdobą tego wnętrza. Warto tu zwrócić uwagę na ich pojemność, tak, by móc utrzymać porządek i zapanować nad kolekcją obuwia.

Praktyczne dodatki: na co warto postawić?

Wygodny i bezpieczny przedpokój to również szereg dodatków, dzięki którym wykonywanie takich czynności, jak ubieranie się czy zakładanie butów staje się łatwiejsze. Z jakich dodatków korzysta się najchętniej w polskich domach?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia funkcjonalnego przedpokoju jest krzesłu lub ława. Takie meble pomagają osobom starszym i schorowanym, dla których zakładanie obuwia często okazuje się wielkim wyzwaniem. Warto też pomyśleć o gościach, dla których ważnymi dodatkami mogą się okazać wieszaki na kurtki oraz stojaki na parasolki. Z myślą o wygodzie swojej i pozostałych domowników, warto postawić na półeczkę lub szafkę, która pozwoli na przechowywanie kluczy i innych drobiazgów. Zamontowany w ścianie haczyk, na którym można zawiesić smycz dla psa, elegancka wycieraczka – oto proste dodatki, dzięki którym nasz przedpokój stanie się funkcjonalnym i przyjaznym dla każdego wnętrzem.

Piękny i funkcjonalny przedpokój nie musi być marzeniem. By osiągnąć odpowiedni efekt, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad oraz w odpowiedni sposób dobierać dodatki do tego wnętrza. Przy odrobinie wyobraźni można osiągnąć wspaniałe efekty i urządzić przedpokój tak, by – mimo swych niestandardowych rozmiarów – zachwycał swym wyglądem.